Kurşunlu Şelalesi

KURŞUNLU ŞELALESİ – ANTALYA

Yolun Antalya’ya düşer de görmemek olur mu hiç? Ülkemizin görülmeye değer doğal güzelliklerinden birisi de Kurşunlu Şelalesi.

Kurşunlu Şelalesi

Aksu ilçesinde olan şelale, Antalya merkeze 20 km uzaklıkta ve 20 dakika da ulaşıyorsunuz. Ulaşımı çok kolay.

Kurşunlu Şelalesi

Aracınızı koymanız için ücretsiz otaparkı var. Giriş ücreti yetişkin için 10 TL. , Öğrenci için 5 TL. 7 yaş altı ücretsiz. Burası saat 09.00 ile 18.00 saatleri arasında açık oluyor.

Kurşunlu Şelalesi

Şelalenin bulunduğu yere ulaştığınızda sanki büyülü bir kapı açılıyor. Şehirden bir anda kopup başka bir ortama giriyorsunuz. Şehrin ortasında ve yolun kenarında olmasına rağmen levhayı görmeseniz asla orada şelale olduğunu anlamazsınız. Hatta bir anda ‘’Acaba doğru yere mi geldik?’’ diyorsunuz.

Kurşunlu Şelalesi

Çocuklarla gezerken bizim en büyük kurtarıcımız Elif’i taşımak için kullandığımız kanguru olmuştu. Etrafı rahatlıkla gezebiliyorduk. Taktık Elif’i sırtımıza, yürümeye başladık. Çeşit çeşit ağaçların arasından yürürken huzur buluyor insan.

Kurşunlu Şelalesi

Şelale Antalya turizmine katkıda bulundurulması amacıyla tabiat parkı haline getirilmiş. Şelale ve gölet alanını çevreleyen alanlarda piknik yerleri, manzara izleme platformları, oyun parkları, gezinti kolaylığı sağlayan yürüyüş yolları yapılmış.

Kurşunlu Şelalesi

Şelale kısmına gitmek için merdivenleri kullanmanız gerekiyor. Kuş ve ateş böceklerinin sesi eşliğinde şelaleye ulaşıyorsunuz.

Kurşunlu Şelalesi

Ana şelale 18 metrelik yükseklikten dökülüyor. Nispeten daha küçük  şelalecikler ile birlikte meydana gelmiş 7 adet gölet, kurşunlu şelalesinin bütünlüğünü oluşturmakta

Kurşunlu Şelalesi
Kurşunlu Şelalesi

Biz çocuklardan dolayı sadece ana şelaleyi görüp yolumuza devam ettik.

Kurşunlu Şelalesi
Kurşunlu Şelalesi
Kurşunlu Şelalesi

Görmemiş olanlar mutlaka listesine eklesin. Huzurla ve mutlulukla kalın…

DİĞER GEZİLERİMİZ.

https://www.netcezgezcez.com/mardin/

https://www.netcezgezcez.com/sigacik-gezimiz/

https://www.netcezgezcez.com/sirince/

https://www.netcezgezcez.com/malabadi-koprusu/

https://www.netcezgezcez.com/gaziantep/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz