Karavan Aldık. Biz de Artık Karavanlı Olduk.

Düşüncelerini ve isteklerini gerçekleştirmek istiyorsan harekete geçmen lazım. Bizim de en büyük isteğimiz karavanla önce Türkiye’de gezmediğimiz yerleri gezmek sonra yurt dışını gezmekti.

Bizim için artık harekete geçme zamanı gelmişti. Aylarca hatta yıllarca baktık karavanlara, karavan hayatı yaşayıp paylaşanlara. Her baktığımız karede bizim de hayatımız böyle olmalı, biz de bu karenin içinde olmalıyız dedik. Tabi buradan bakınca her şey güzel gelebilir. Ama bir de bunun öncesi var.

Erkek her ortamda rahat hareket eder. Kamp yapar, yeri gelir yerde yatar yeri gelir aç kalır. Karavan hayatını eşime sevdirmek biraz zor oldu. Her bayan gibi o da ben yapamam, nasıl olacak? , çocuklarla zor olur mu? gibi kafasında sorular vardı. Onu ikna edebilmek için çok uğraştım. Hem de iki yıl 🙂

Her gün karavan hayatı yaşayanların videosunu izlettim. “Neden biz de böyle olmayalım. Çocuklar rahatça tatil yapar. İstedikleri şekilde oynarlar.” dedim.

Arabanın çeki demirini taktırıp hemen ruhsata işlettim. Eşime ” Artık tek karavanımız eksik, her şey tamam.” dedim. Zorla ikna oldu.

Karavanları gezdikçe aslında bizim tatil anlayışımıza, karavan hayatının daha uygun olduğunu anladı.

Sevgililer günü yaklaşır da boş durur muyum? ve sevgililer günü hediyesi olarak karavanı aldım. Oğlumun dediği ilk cümle ” Yaşasın, tekerlekli evimiz oldu. Nerede istersek kalırız.” dedi. Bu düşünce hepimizin içini ısıttı.

Artık biz da karavanlı olduk. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa asla ertelemeyin. Hemen alın. Tabi eşinizi ikna ederek 😉

Deniz, kum, güneş artık her yer bizim. Bekle bizi….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz