Neden kadınlar karavan hayatından korkarlar? Hangi bayana sorsanız sorun karavan alma konusunda endişeleri vardır. Peki nasıl ikna edeceğiz? Karavan endişelerini nasıl yok edeceğiz?  

Yaklaşık 5 senedir karavan almak istiyordum. Eymen’in daha bebek olmasından dolayı ve kendi korkularım yüzünden erteledim. Yapabilir miyim acaba? diyordum.

Son 2 senedir kesin kararımı vermiştim. Alacaktım. Tatile karavanla çıkacaktım ama nerde!! Eşimi ikna etmem yıllarımı aldı.

Marmaris tatilimizde tekne turuna çıktığımızda bir aileyle tanıştık. İki çocukları vardı. Sohbet esnasında Ordu’dan tatile karavan ile geldiklerini söylediler. Karavanları çok küçük sadece içinde yatılıyor ve mutfakları dışarıda. WC ve banyoları da yok. Ona rağmen çok rahat ettiklerini, çocuklarla bir sıkıntı yaşamadıklarını söylediler. Özge’nin bu konuşma aklında yer etmişti.

Hazır Özge’de de karavan ile ilgili bir alt yapı oluştu diye karavan alma konusunda baskıya başladım. Her gece internetten karavan videolarını izletmeye başladım. Sırf korkularını yensin diye. İzledikçe aslında ne kadar rahat olduğunu görmeye başladı.

2020 yarı yıl tatilinde ilk işim aracıma çeki demiri taktırmak oldu. En azından içime sinen bir karavan bulursam hemen alacaktım. Çünkü bu yaz artık tatilimi karavan ile yapmak istiyordum.

Tatilde Bursa dönüşü karavan firmalarını gezerek geldik. https://www.netcezgezcez.com/karavan-almaya-karar-verdik/ Özge karavanların içine girdikçe aslında bir evden farksız olduğunu gördü. Özellikle de çocuklar çok sevdiler. Bir firma ellerinde karavan olduğunu hemen alabileceğimizi söyledi. Ama içine ekletilen her bir özellik ekstra para olduğunu söylediler. Biz de karavan konusunda deneyimsiz olduğumuz için hangisi olmalı ya da olmamalı karar veremedik.

Düşüncelerimiz sonucunda ikinci el bir karavanla başlamanın daha mantıklı olacağına karar verdik. Az kullanılmış temiz ve tüm donanımları tam bir karavan bulduk ve aldık. https://www.youtube.com/watch?v=sIvUe9TACE8&t=29s

Bana yıllardır zorluk çıkaran eşim, şimdi karavanı özledim diyor… Siz gerçekten karavan almak istiyorsanız bıkmadan usanmadan korkularının ne olduğunu anlamaya çalışın, onun ile ilgili videolar izletin. İşin içine girince Türkiye’de aslında ne kadar çok karavancı olduğunu görecektir.

Bir de yapmanız gereken en yakın nerede karavan var ise içini göstermek olsun. Gidin bir karavancı ile tanışın. Özellikle eşiniz aklında olan soruları sorsun. Başka ağızlardan karavan hayatını öğrensin. Ondan sonra göreceksiniz ki ”Karavan alacak mıyız?” diye size baskı yapmaya başlayacak. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz