Kamp

Karavan İle Bursa Gölyazı

https://www.youtube.com/watch?v=z885nFFz6sM&t=66s

Artık bizim de bir karavanımız var. Önceden izlediğimiz, hayalini kurduğumuz ve “Acaba bizim de bir gün karavanımız olur mu?” dediğimiz günler geride kaldı.

Ömrüm geçse de asla oğlumun “Baba artık tekerlekli evimiz var. Nerede istersek orada kalırız.” demesini unutamam.

Gölyazı

Karavanı Didim’den aldık ve yola çıktık.Yola çıktığımız da saat 15.00 gibiydi. Karavanla 70-80 km hızla gidebiliyorsunuz. Amacımız zaten direk eve gelmek değildi. Nerede güzel bir mekan bulursak orada kalırız dedik. Çünkü artık evimiz sırtımızdaydı. 🙂

Bursa’ ya yaklaştığımızda artık hava kararmıştı. İlk işimiz nerede konaklayacağımızı bulmaktı. Bursa civarında çok güzel yerlerde mocamp vardı. Ama biz sadece bir yerde kalmak istemiyorduk. Hem geceyi rahat geçireceğimiz hem de gündüz gezebileceğimiz bir yer istiyorduk. 1 sene evvel tatil dönüşünde Gölyazı’dan geçmiştik ama gezme imkanı bulamamıştık. O yüzden rotamızı Gölyazı’ya çevirdik.

Gölyazı

Karavanda ilk defa kalacağımız için biraz endişeliydik. Gece nasıl geçecek? Güvenli mi? Isınma da herhangi bir sorun yaşayacak mıyız?

Göl kenarında uygun bir yerde durduk. Karavanı park etmeden önce önüne koyduğum dükkanlardan “Karavanımızı buraya koysak sizin için sıkıntı olur mu?” diye sorarak izin aldık. Gölyazı halkı o kadar misafirperver ve iyi insanlar ki sağ olsunlar bize hemen yardımcı oldular. Hatta gece herhangi bir sorun yaşarsak ya da bir isteğiniz olursa evlerine gidip yardım bile isteyebileceğimizi söylediler.

Karavanı güvenli bir şekilde park ettiğimizden emin olduktan sonra çocuklarla içeri girdik. Eminim ki yeni bir ev alsak bu kadar mutlu olmazlardı. Hemen koşarak yatağa çıkıp oyun oynamaya başladılar.

Abi Kardeş Pozu Gölyazı

Gece çocukları uyuttuktan sonra göl kenarındaki piknik masasında manzarayı seyre daldık.

Sabah erken saatte uykumuzu almış bir şekilde uyandık. Gece soğuk olur mu? Üşür müyüz? diye düşünürken sıcaktan yanmış bir şekilde uyandık. Anladık ki karavan da ısıtıcı varsa yaz kış istediğin her zaman kullanabilirsin.

Gölyazı

Güzel bir kahvaltı sonrası Gölyazı’nın keyfini sürerek Ağlayan Çınar’ın olduğu yere gittik. Eleni ve Mehmet’in aşk hikayesi anlatıyor Ağlayan Çınar…Birbirine kavuşamayan hüzünlü bir son…

Yarım ada da göl kenarında manzaraya karşı oturup kahvenizi yudumlayacağınız bir çok mekan var. Köy önceleri balıkçılıkla geçimini sağlarken, şu an turizm sayesinde gelir sağlıyor. Köy halkının sattığı yöresel yiyecekler gelen yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor. Adanın etrafını gezmek isteyenler için çok güzel süslenmiş teknelerle gezi düzenliyorlar.

Gölyazı
Gölyazı
Gölyazı
Gölyazı

Doğasıyla, manzarasıyla ve güler yüzlü halkıyla bizim gönlümüzü mest etti Gölyazı. Sizlerinde yolu Bursa’ya düşerse uğramadan geçmeyin. Gerekirse rotanızı Gölyazı’ya çevirin.

Herhangi bir rotada görüşmek üzere…

Netcez Gezcez

Burası Düzenlenecek

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir