Kamp

KARAVAN İLE FİLYOS KAMPI 1.BÖLÜM

Yaşasın ÖZGÜRLÜK !

İnsan karavanı özler mi hiç diye sorarsanız; özlermiş valla. Hafta sonu gelmek bilmedi. Cuma olsun iş çıkışı hemen gidelim bir yerlere diye baktık.

Karavan ile kampa gitmenin en güzel yanı da, eşyalarının çoğunun hazır olması. Vay efendim piknik masasını aldın mı? Bıçak aldın mı? Tencere, yağ neden almadık demekten kurtulmuş olduk.Öncesinde zaten Özge karavana koyulacak eşyaları hazırlayıp yerleştirmişti. Şimdi sadece giyeceğimiz kıyafetleri almak kalmıştı. Eşyalar hazır olunca düştük iş çıkışı yollara.

Filyos Beldesinde karavanla ya da çadır ile konaklayacağınız iki alan var. Bir taraf ağaçlık ama denize biraz uzak, diğer taraf denize yakın ama ağaç çok az. Havalar daha sıcak değil diye biz denize yakın olan tarafı tercih ettik. Karavanı park ettikten sonra ben karavanın dış kısmıyla ilgilenirken, Özge de Karavanın iç kısımda yerleştirilecek işlere baktı.

Karavan deyince akla ilk gelen herhalde mangal olur. Ateşi hemen yaktık. Çocuklar da yemeğin pişmesini beklerken, yanımıza gelen köpeklerle oyun oynadılar. Eymen o kadar heyecanlıydı ki yanımıza gelen köpeklere kendi yemeğini vermeyi bile düşündü. Ailecek karnımızı doyurduktan sonra köpekleri de beslemeyi unutmadık.

Yemek sonrası en güzel de sıcacık çay içmek oldu. Çocuklar içeri de oyun oynarken, biz ateşin önünde çayımızı yudumladık. Önceden olsa çocuklar üşür, uykuları geldi diye eve gitmek zorunda kalırdık. Şimdi bu sıkıntıdan kurtulmuş olduk. Çocuklar daldı uykuya, biz daldık manzaraya…

Sabah oldu. Uyanın. Günaydın.

Güzel bir güne başladık. Dinç, mutlu ve zinde bir şekilde.

Filyos bugün bir başka güzel geldin gözüme. O da ne deniz de yüzen yunus balıkları… Manzara süper. Kahvaltı süper. Daha ne olsun.

Hadi bize afiyet olsun. Sizleri de bekleriz 😉

Netcez Gezcez

Burası Düzenlenecek

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir