Bir salgın geldi ve tüm dünyayı esir altına aldı. Değil karavanla kamp yapmak kapı dışına çıkamaz olduk. Koronavirüs ne zaman gideceksin Türkiye’den? Gitse bile her şey eskisi gibi olacak mı?

Her şeyi geçtim de, en çok üzüldüğüm çocuklar oluyor.  Onlar koşmak istiyor, top oynamak istiyor. En önemlisi de beden ve zihin gelişimleri için arkadaş istiyor. Evde izole bir yaşamla hayat sürüyorlar.

Bizim çocuklarımızın en büyük avantajı iki kardeş olmaları. Beraber oyun oynayarak dört duvar arasında zaman geçirmeye çalışıyorlar.

Ben her gün işe gidip geliyorum. Eşim çocuklarla beraber evde. Günün çoğu zamanında Eymen’in canlı dersleri oluyor. Geri kalan zamanlarda kitap okuyarak , oyunlar oynayarak ailecek etkili zaman geçirmeye çalışıyoruz.

Hafta sonları geldiğinde temiz hava almak ve ev ortamından az da olsa uzaklaşmak için karavana iniyoruz. Çocuklar karavanda zaman geçirmeyi çok seviyor. Kendi odalarında ( geceleri yattıkları yer onların odası oldu. ) oyun oynuyorlar. Beraber etkinlik yapıp , boyama yapıyorlar.

Bu hafta sonu karavana indiğimiz de,  eşimi mutlu etmek için yemekleri yapmaya karar verdim. Evde yemekleri genellikle eşim yapar ve harika olur. Bakalım benim yaptığım güzel olacak mı ?

Ben yemek yaparken çocuklar da çimenlerin üstünde koşturdular. Elif ‘’ Mutluyum. ‘’ diye bağırarak koştu. Eymen annesine ve bana çiçek topladı. Az bir zaman da olsa doğaya ayak bastılar.

Benim bugün yapacağım menü ise Mantarlı tavuk sote ve makarna .  Çok sık yemek yapmadığım için bana göre üst sınırda olan bir yemek. Ben genellikle mangal yapmayı seviyorum. Onun dışında yemekler genellikle Özge ‘ de .

Ocağımızın bir gözü elektrikli , üç  gözü ise tüple çalışıyor. Biz evden karavana elektrik çektik. 50 metrelik bir kablomuz var. Karavan da sitemizin bahçesinde olduğu için elektriği evden aldık. Tüpü harcamamak için elektrikli ocağı kullandım.

Mantarlı tavuk sote için gerekli malzemeler tavuk göğsü , soğan , mantar ve domates sosu. Domates sosunu yazdan hazırlıyoruz. Karavana da birkaç tane indirmiştik. O zaman yemek daha lezzetli oluyor . Önce tavukları kavurdum . Üstüne soğanları döküp pembeleşinceye kadar kavurdum. Daha sonra mantarları ekledim. Mantarlarda kavrulunca üstüne domates sosunu döktüm ve baharatlarla daha da lezzetlendirdim. Harika bir yemek oldu.

Sote pişince hemen makarnayı pişirdim. Biz normalde hep tüplü ocağı kullandığımız için daha rahat oluyor. Tek gözlü ocakta sırayla pişirmen lazım. Karavan alırken özellikle çok gözlü olmasını sırf bu yüzden istedik.

Yemeğim güzel oldu afiyetle yedik. Yemek bahane, karavan şahane. Hafta sonu havamız değişti. Yapamadığımız kampı sitemizin bahçesinde yaptık.

Az da olsa stresimizi atabildik. İnşallah koronavirüssüz görüşmek dileğiyle…

Sağlıklı kalın, evde kalın. Hoşçakalın…

Youtube sayfamız:

https://www.youtube.com/channel/UCJjOGOjILR1079u58xdDeIw?view_as=subscriber

Karavanımızın diğer sayfaları:

https://www.netcezgezcez.com/esimi-karavan-almaya-nasil-ikna-ettim/

https://www.netcezgezcez.com/motokaravan-cekmekaravan/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz