KARAVAN TATİLİ Mİ YOKSA OTEL TATİLİ Mİ

KARAVAN TATİLİ Mİ YOKSA OTEL TATİLİ Mİ?

Herkes tatil yapmayı sever. Kimisi sahilde uzanıp denize bakmayı, kimisi havuzu, kimisi de doğada tatili sever.Ya siz hangi tatili seviyorsunuz?

Eşimle evlendiğimizden beri tüm tatilleri denedik. Önceleri 5 yıldızlı otellere gidip bir sürü para bayılıp deniz, havuz, yemek arasında gezinip durduk. Çünkü 4 duvar arasından dışarıya çıkmıyorduk. Sadece otelde vakit geçiriyorduk. İstersen Antalya’da otele git, istersen Bodrum’da bizim için değişen bir şey olmuyordu. Etrafı görmüyorduk.

Oğlum Eymen doğduğunda da tatil anlayışımız hala oteldi. Çocukla diğer türlü rahat edemeyiz diye düşünüyorduk. Zaman geçtikçe otel tatillerinden sıkılmaya başladık. Artık etrafı gezip her yeri keşfetmek, her koyda denize girmek, yöreye ait meşhur ne varsa tatmak istiyorduk .

Tatil anlayışımızı değiştirdik. Artık 5 yıldızlı otel yerine etrafı gezmeyi tercih ettik. Tatile bir tat gelmişti. Her yeri karış karış keşfediyorduk. Farklı koylarda denize giriyor, tekne turlarına katılıyor, canımız ne isterse onu yapıyorduk. İşte o zaman nerede tatil yaptığın daha iyi anlaşılıyordu.

Elif Beren hayatımıza girince iki çocukla gezmek için çözüm üretmek gerekiyordu. Birisi bebek arabasında diğeri sırtımızda kanguruda gezmenin daha rahat olacağını düşündük. Ki öyle de oldu. İkinci çocukta deneyimli olduğun için ne yer, ne içer bildiğimizden çocukların yemek yemesi bizim için problem olmaktan çıkmıştı.

Mersin’den başlayıp önce Akdeniz’i karış karış gezdik, sonra Ege’yi. Gittiğimiz yerde neresi gezilir, ne yenir araştırıp ona göre gittik. Otelleri de önceden değil de gittiğimizde ayarladık. Oteli de konumuna göre genellikle tercih ettik. Çarşı merkeze yakın sadece oda kahvaltı olan yerleri seçtik. Kahvaltıdan sonra çıkıp gece otele geldik. Gezmediğimiz yer kalmadı. İki çocukla günde ortalama en az on bin adım atıyorduk.

Gittiğimiz şehirde ve çevresinde gezilecek yer kalmadığında diğer bir şehre geçiyorduk. Aslında en güzeli de bu olsa gerek. Gezeceğimiz yeri 3 gün ve ya 5 gün diye hiç sınırlandırmadık.

Hatta o kadar çok gezdik ki etraftan karavan mı aldınız demeye başladılar. Bu fikir zaten benim de isteğimdi ama Eşim Özge’yi ikna etmek zaman aldı.

Şimdi düşünüyoruz da istediğin doğa da istediğin manzarada karavanını koy ve tatilini yap. Çocuklar kendi pişirdiğin sağlıklı yiyecekleri yesin. Karavanın önünde istediği gibi oynasın. Rahatça tatil yapmış olsun.

Karavanın rahatı hiçbir şeyde yokmuş valla. Özellikle çocuklu aileler için.

Karavanını al tatiline renk gelsin. Mutlu aileler, mutlu çocuklar olsun….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz