İZMİR-SIĞACIK GEZİMİZ
İZMİR-SIĞACIK GEZİMİZ

İZMİR-SIĞACIK GEZİMİZ

Sıcacık bir yer… Arnavut kaldırımlı taş sokakları, beyaz taş evleri ve açmış begonvil çiçekler…

Ayrı bir hava veriyor bu yere.

Türkiye’nin ilk “Sakin Şehri” ilan edilen Seferihisar’ın bir mahallesi SIĞACIK. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta. 50 dakika da Sığacık’a ulaşıyorsunuz.

Sığacık Kaleiçi

2019 yaz tatilinde konaklama noktamızı İzmir belirledik. https://www.netcezgezcez.com/sirince/Etrafta gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri gezmeyi planladık. Bu yerler arasından biri de Sığacık’tı.

Sığacık Kaleiçi

Gün batımına doğru Sığacık’a geldik. Karnımızda kurt gibi acıkmıştı. Kaleiçi’nde zeytinyağlı mezelerin meşhur olduğunu okumuştuk. ilk işimiz Kaleiçi’ne gitmek oldu.

Sığacık Kaleiçi

Hemen girdik ve ortaya karışık bir sürü meze istedik. Her şey o kadar güzeldi ki özellikle kabak çiçeği dolmasının tadını asla unutamam.

Sığacık Kaleiçi

Karnımızı doyurunca başladık taş evli tarihi sokakları gezmeye… Butik dükkanlar, yerli halkın sattığı ürünler ayrı bir hava katmış Kaleiçi’ne.

Sığacık Kaleiçi

Sığacık esnafı o kadar güler yüzlü ve ilgili ki, birlikte çok güzel sohbetler ettik.

Sığacık Kaleiçi

Her zevke uygun hediyelik eşyalar satan dükkanlar var. Azda olsa Alaçatı havası alıyor insan.

Sığacık Kaleiçi

İzmir’e yakın olması nedeniyle tatil zamanları nüfus baya yoğun. Geç saatlere doğru Kaleiçi’nde insan azalıyor. Özellikle çocuklu aileler sahil boyunca olan çay bahçelerine ya da lünaparka atıyor kendini.

Sığacık Kaleiçi

Bizim de gideceğimiz yer tabi ki de çocukların eğleneceği parklardı. Elif tırtıla binmek istiyor, Eymen başka bir şeye binmek istiyor. Elif küçük olduğu için tek başına binemeyeceğinden iş başa düşmüştü. Kaç tur attık bilmiyorum. Biraz daha binsem dönmekten bayılırdım herhalde. Lünaparka gitmek bir şey değil de, asıl çıkması vardı. Bağrış çağrış çıktık oradan. 🙂

Sığacık Kaleiçi

Sığacık Kaleiçi

Ata Demirer’in 2017 yılında beyaz perdeye sunduğu ”Olanlar Oldu” filmi burada çekildi. https://tr.wikipedia.org/wiki/Olanlar_Oldu

Sığacık Kaleiçi

Yolunuz İzmir’e düşerse ya da Ege tarafına tatile gelecekseniz mutlaka gelmeniz ve görmeniz gereken yerler arasına almalısınız. Biz çok güzel anılarla ayrıldık.

Sığacık Kaleiçi
Sığacık Kaleiçi

Hepimizin aklında güzel anılar bırakan bir yer oldu Sığacık. Başka tatiller de tekrar gelmek üzere deftere ekledik. Çünkü gezilecek o kadar güzel yerleri var ki biz sadece günübirlik uğradığımız için çoğu yerini görmek nasip olmadı. Anlayacağınız tadı damağımız da kaldı diyebiliriz.

Bir daha ki gezimiz de görüşmek üzere… HOŞÇAKALIN…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz